Obezbeđenje ugovora
Poštovani, 2007. godine suprug je uzeo kredit a ja sam mu bila žirant. Kredit ističe 2017. godine. U toku ove godine suprug i ja smo se razveli, ja sam napustila porodičnu kucu sa dvoje maloletne dece, plaćam privatno stan, a suprug za osam meseci našeg razdvojenog života nije davao ništa na ime izdržavanja dece. Inače prilikom podizanja tužbe za razvod braka zahtevala sam minimalni iznos alimentacije imajući u obzir da ima kredit koji treba da otplaćuje. Ja sam u medjuvremenu otplatila zajednički kredit po mom računu i još uvek imam popunjen dozvoljeni minus koji sam imala i kada smo napustili kuću. U medjuvremenu stiglo mi je pismo iz banke mog sada vec bivšeg supruga da duguje na ime kredita odredjen iznos i da taj iznos treba ja da platim. Svesna sam činjenice da je to moja zakonska obaveza, ali zaista nisam u mogućnosti da pored svih mesečnih obaveza plaćam još i taj kredit. Šta mi je činiti u ovoj situaciji?
Poštovana, Nažalost odnosi između Vas i Vašeg bivšeg muža nisu Pročitaj više
Poštovani, moje ime je XXXXXXX. U problemu sam sa bankom. Podigao sam dva kredita na ime radnje u ukupnom iznosu od *****e. Zbog nemogućnosti daljeg rada, prestao sam da isplaćujem rate. Sada me je banka utužila, aktivirala hipoteku na kuću i zakazano je prvo ročiste za prodaju (održaće se za 10 dana). Moje pitanje je: da li mogu pre zakazanog ročista uplatiti kompletan iznos duga za koji sam utužen kako bih sprečio sudsku prodaju kuće? Hvala Vam na brzom odgovoru!
Poštovani, Banka je na osnovu duga koji Vi imate prema Pročitaj više
Bila sam žirant 2009.godine drugarici za kredit na dve godine, juče sam dobila od banke poziv da u roku od 2 dana uplatim XXXX evra na ime kredita, jer je ona otplaćivala godinu dana i onda prestala, pa su sad stigle kamate na preostali deo kredita za sve ove godine, do sad mi niko nije ništa slao. Šta da radim?
Poštovana, Time što ste bili žirant drugarici za pomenuti kredit, Pročitaj više
Pozdrav. Rezervisao sam veceru za 100 ljudi u jednom restoranu za XX oktobar i kaparu na to sam uplatio preko racuna XXXevra. Medjutim mesec dana pred veceru sam zvao vlasnika da otkazem veceru i da mi se vrati kapara. Medjutim vlasnik je odbio da mi vrati uz napomenu da sam kasno otkazao. Kako pravno mogu da povratim svoju kaparu? Da li mogu da tuzim restoran za neosnovano bogacenje ako oni izdaju termin nekom drugom? Molim za pomoc. Hvala
Poštovani, u konkretnom slučaju mislim da se radi o nekoj Pročitaj više
Postovani,zanima me kakve bih pravne posledice snosio ako bih prestao sa otplatom kredita pokojne supruge.Kredit je podignut 2008god. bez bilo kakvog ziranta,supruga je preminula 2011god. i od tada ja uplacujem povremeno koliko mogu sa tim da nisam nista potpisivao o preuzimanju njenog kredita.Raspitivao sam se kod banke i zahtevao da mi omoguce eventualno refinansiranje ali kazu da ne ispunjavam uslove jer mi je penzija vec opterecena jednim kreditom.Kredit pokojne supruge nije bio osiguran u slucaju iznenadne smrti klijenta.Jedino mi preostaje da,ako je to moguce,jednotavno prestanem sa tim uplatama,sta mi savetujete?
Poštovani, Ako je u pitanju obaveza preuzeta radi podmirenja potreba Pročitaj više
Postovani, Vencanje je bilo zakazano za septembar,dali smo kaparu XXXX evra gazdarici restorana. Majka mi je umrla te smo pozvali gazdaricu restorana radi otkazivanja vencanja i povracaja novca! Ona tvrdi da se kapara ne vraca! Isti je slucaj i sa prodavnicom za iznajmljivanje vencanica! Interesuje me da li po zakonu imam pravo na povracaj novca?
Poštovana, kapara u našem pravu je uređena u Zakonu o Pročitaj više
Postovani, ja i moj suprug smo u velikom problemu. Konkretno, on je podigao stambeni kredit kod banke za imanje pre tri godine. Sada smo u situaciji da ne mozemo da placamo kredit.Zelimo da zadrzimo to imanje. Ja bih sada da podignem kredit da mu „refinansiram“taj kredit s obzirom na to da sam mladja od njega XX godina i da bi rok otplate u mom slucaju bio duzi ali se javlja jedan veliki problem a to je da ni jedna banka za koju mi do sada znamo nece da da kredit na situaciju gde nekretnina ne vredi ni trecinu ukupnog podignutog kredita jer je to stara kuca gradjena jos sredinom proslog veka i zemlja na njoj i oko nje vise vredi nego ona sama.I u svakoj banci se cude kako je on mogao uopste da dobije kredit na takvu nekretninu . Naravno,pored toga kredit je podignut u svajcarcima tako da trenutno iako smo redovno uplacivali rate tri godine mi tj.on duguje vise nego sto je podigao ukupan kredit. Molim Vas za pomoc.
Poštovana, skoro sve banke na tržitu za refinasiranje kredita za Pročitaj više