Izvršni postupak
Poštovani, ako je uplata duga za čije namirenje je angažovan izvrštelj izvršena dana 10.07.2014. godine, a izvšitelj podneo zaključak I.Ivk sutradan odnosno 11.07.2014. godine i na to je podnet prigovor, da li sud ima pravo da odbije prigovor sa obrazloženjem da je izvršni postupak već bio pokrenut i da su troškovi izvršitelja već nastali. Molim vas za odgovor.
Poštovani, ukoliko ste izmirili Vaš dug prema poveriocu, onda sud Pročitaj više
Poštovana Gospodo, Dobio sam rešenje o izvršenju prodaje stana u kojem živimo moja porodica I ja. Pošto sam bio žirant jedne firme i duga od XXX din. Pre toga mi nije bilo uručeno nikakvo rešenje ili poziv za suđenje niti rok žalbe. Kakva su moja prava za obustavu izvršenja? Srdačan pozdrav!
Poštovani, U skladu sa čl. 35 Zakona o izvršenju I Pročitaj više
Imam ozbiljan problem i molio bih Vas da mi u sto kracem roku odgovorite. Dakle, 20XX sam potpisao zaloznu izjavu u korist jedne banke na lokal od XX m2. Poslovi su krenuli nizbrdo, rate nikako nisam mogao da izmirujem i kredit je u celosti dospeo na naplatu. Kompletan moj dug(prema njihovoj evidenciji, sa kamatama) je oko XXXXX Evra. Oglasena je Prva vansudska prodaja,i pocetna aukcijska cena je XXXXX Evra.Moja pitanja su sledeca: Kakva su moja prava, kao duznika i imam li ih uopste? Da li ih mogu pozvati i saopstiti da ja imam novca(eventualno) za pocetnu aukcijsku cenu ili , kad sam ja kao duznik u pitanju, moram isplatiti celokupan dug, to jest tih XXXXX Evra? Da li neko od moje blize rodbine(deca, sestra, majka) mogu ucestvovati na aukciji? Da li se moze javiti trece lice i ponuditi pocetnu aukcijsku cenu i tako spreciti aukciju ili se aukcija, posto je vec oglasena, mora odrzati? Da li se namirenjem dela duga(ako objekat bude prodat po pocetnoj ceni) ja i dalje opterecujem ostatkom duga(do XXXXX) ili prodajom prestaju bancina potrazivanja prema meni? Ako ne prestaju, kako se naplacuju ako ja na svom imenu ne posedujem nikakvu imovinu, ni pokretnu ni nepokretnu? Mnogo Vam hvala na odgovorima, unapred zahvalan!
Poštovani,Kako kaže čl. 127 Zakona o izvršenju I obezbeđenju("Sl. glasnik Pročitaj više
Postovani, trazila sam odgovor na pitanje ali nije mi bas najjasnije pa Vam zato pisem. Naime, moj muz je uzeo kredit od banke XXXX godine,nekih XXXXXX,XX din. Ubrzo je ostao bez posla i nije vise mogao da uplacuje ratu. Banka mu je pre otprilike godinu dana sve obracunala i za dve nedelje nam dolazi izvrsitelj da popise stvari. Mi smo podstanari, tj ne placamo kiriju nego odrzavamo kucu i placamo racune za struju, telefon vodu… Imamo ugovor sastavljen u aprilu prosle godine sa stanodavcem gde to jasno i pise. Kuca je kompletno opremljena, nase su samo licne stvari kao posteljina, peskiri, garderoba… Suprug je potpisao ugovor u kom pise sta smo od namestaja i tehnike (sporet, frizider, pec)dobili da koristimo i da moramo, kad se budemo selili sve vratiti u stanju kakvom smo dobili, i naravno redovno izmirivati racune. Zanima me, da li izvrsitelj moze da popise i odnese stvari za koje jasno pise da nisu nase? Mi cekamo radnu vizu i za nekih X meseci bi trebalo da odemo u inostranstvo, dobili smo posao. Od novca koji tamo zaradimo smo planirali da izmirimo taj dug. Molim Vas, recite mi sta mozemo da radimo u ovoj situaciji? Kako da sacuvamo nesto sto nije nase da ne bi posle morali i gospodji cije je da kupujemo i da nas ne izbaci iz kuce s obzirom da time ne bi ispunili nas deo ugovora. Hvala puno
Poštovana,U skladu sa čl. 85 Zakona o izvršenju I obezbeđenju("Sl. Pročitaj više
Poštovani, Imam neplaćene račune za postpaid usluge koje su dospele na plaćanje i za koje mi sleduje tužba. Ja sam nezaposlena, imam XX godine, nemam nikakve prihode niti imovinu, živim s majkom koja je penzioner i zanima me da li sud može da izvrsi naplatu preko njene penzije, mada ona nije moj izdržavatelj, ili da popisuje imovinu koja se ne vodi na mene jer živim u stanu mog oca koji je preminuo a nije vođen nikakav ostavinski postupak još uvek niti sam ja zvanični vlasnik stana. Hvala unapred
Poštovana, Potraživanje se ne može naplatiti preko penzije Vaše majke. Pročitaj više
Poštovani, nadam se da ćete mi odgovoriti. Samohrana sam majka dva maloletna deteta koji su redovni učenici. Bila sam zaposlena, ali kako je firma prestala sa radom XX.XX.20XX a plate od maja 2012 neisplaćene nisam bila u mogućnosti da plaćam obaveze koje se nagomilavaju. Tužena sam od kompanije za telefon i većinu duga sam otplatila kako nisam bila u mogućnosti da uplatim ostatak duga od XXXX tužena sam ponovo na skoro istu cifru koju sam uplatila i XX hiljada sudski troškovi koje treba uplatiti za pet dana. Nemam nikakvih primanja a moja potraživanja o zaostalim platama iznose XXXXXX din što je doneseno XX.XX.20XX god u Privrednom sudu u Beogradu. Da li postoji mogucnost naplate od mog potraživanja jer i jedno i drugo je po sudskoj osnovi a u telefonskom razgovoru iz advokatske kancelarije sam se dogovorila da uplaćujem od soc. pomoći a posle razgovora dobila sud resenje i uplati od XX.XXX din.
Poštovana, Ako je u sudskom postupku doneto rešenje o izvršenju, Pročitaj više
Poštovani, Moram napisati predlog za izvršenje. Na osnovu presude za izdržavanje deteta. Ne znam kako se popunjava taj obrazac, a novac za advokata nemam. U sudu su mi rekli da skinem obrazac sa interneta, ali isti nisam pronašla, pa se obraćam vama za pomoć. Napomenuću da je presuda doneta i overena pa samim tim i pravosnažna, dakle samo da bi sve stupilo na snagu trebam predat gore pomenuti obrazac. Unapred hvala.
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ Pročitaj više
Poštovani, suprug je bio preduzetnik i na osnovu prometa radnje je dobio kredit od banke. Kredit je uredno izmirivao 2 godine. Medjutim biznis je propao i više nije bio u mogućnosti da izmiruje rate kredita. Banka je pokrenula sudski postupak i dobili smo Rešenje od katastra o upisu založnog prava na stan, iako je još 2010. upisana hipoteka na pomenuti stan u korist druge banke kao zaloga za stambeni kredit koji sam ja uzela i koji uredno izmirujem. Interesuje me da li se može uspostavljati hipoteka na stan nad kojim već postoji hipoteka druge banke i da li banka može dati stan na prodaju, kao i šta da učinimo da bismo zadržali stan. Unapred hvala.
Poštovana, U slučaju pokretanja postupka izvršenja na nepokretnosti, izvršni poverilac Pročitaj više
Poštovani, Popisivači treba da mi dođu i ne znam da li nose sav nameštaj kao što su kreveti ili inhalator ne daj Bože ili frižider? Ne znam na koje vrednosti oni podrazumevaju?
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ Pročitaj više
Otac je prodao neuknjizenu porodicnu kucu bez znanja majke iako su stekli tu kucu u braku pa nas zanima dali moze majka da ponisti taj ugovor,u medjuvremenu nas je taj kupac tuzio da se iselimo i dobili smo nalog za iseljenje pa nas zanima dali postoji mogucnost da se ne iselimo i jos nesto u ugovoru stoji da je kuca povrsine 150 kvadrata a stvarna kvadratura je oko 350 prijatelj nam je rekao da napisemo prigovor zbog kvadrature pa nas zanima dali je to dobar predlog.Unapred zahvalni.
Poštovani, Sve do pravosnažnosti i izvršnosti u presude Vi Pročitaj više